up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Trojice pro juniorské mistrovství světa

26. 07. 2022

O víkendu skončilo v americkém Eugene mistrovství světa, které nabídlo řadu úžasných příběhů a výkonů. Česká výprava nakonec díky bronzu oštěpaře Jakuba Vadlejcha neodjela s prázdnou. Už za několik dnů začne další světový šampionát, tentokrát juniorské kategorie.

A startovat na něm budou i tři vítkovické naděje. Předsednictvo Českého atletického svazu schválilo nominaci pro mistrovství světa juniorů v Cali. Do Kolumbie odcestuje 35 českých atletů a atletek. Mezi nimi koulařka Katrin Brzyszkowská, dále pak Anna Cagašová a Milan Ščibráni, které oba čekají závody ve štafetách na 4x400m a pak společná štafeta na 4x400m MIX.

Katrin Brzyszkowská si vloni z šampionátu v Keni odvezla za výkon 14,83 metrů páté místo a na minimálně podobnou pozici může pomýšlet i letos. Vždyť na nedávném pětiutkání výběrů do 20 let ve slovinském Mariboru soutěž ovládla výkonem 15,74. Tohle by jí vloni v Keni vyneslo bronz.

Ščibráni v Mariboru rovněž naznačil, že je ve skvělé formě. Svěřenec trenéra Jaroslava Vlčka atakoval časem 48,28 osobní rekord. Společně s Tadeášem Plačkem, který na zmiňovaném pětiutkání zaběhl skvělý čas 47,19, budou tahouny štafety na 4x400m.

Šampionát na Pascual Guerrero Stadium v kolumbijském Cali startuje 1. srpna a potrvá až do 6. srpna. Představí se na něm řada mladých atletů a atletek, kteří startovali v minulých dnech v Eugene. O skvělé výkony tedy opět nebude nouze.

« zpět «