up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Dvě finále na MSJ v Cali

3. 08. 2022

Na mistrovství světa do 20 let v kolumbijském Cali má trojice vítkovických zástupců své soutěže za sebou. Koulařka Katrin Brzyszkowská obsadila sedmou příčku, smíšená štafeta na 4x400m s Milanem Ščibránim a Annou Cagašovou v sestavě doběhla osmá.

V soutěži koulařek titul obhájila Jihoafričanka Miné de Klerková, která se jako jediná dostala za sedmnáct metrů. Její vítězný výkon měl hodnotu 17,17. Také stříbro má stejnou majitelku jako před rokem v Nairobi. Je jí Turkyně Pinar Akyolová, jejíž nejdelší vrh měřil 16,84. Na medaili bylo potřeba přehodit šestnáctimetrovou hranici, a to se povedlo Polce Zuzanně Mašlanaové. Brala bronz za 16,06 metrů.

To je mimochodem o tři centimetry více než je osobák české juniorky Katrin Brzyszkowské. Vítkovická koulařka se v soutěži postupně zlepšovala, ale měla zpočátku štěstí. Do osmičlenného finále se dostala o pouhých šest centimetrů výkonem 14,85. Pak ale přehodila patnáctimetrovou hranici a posledním pokusem 15,77 se posunula na konečnou sedmou příčku. Po závodě ovšem příliš spokojená nebyla. „Nemohla jsem to trefit, takže je to na nic. Mám stále problémy s technikou, přijela jsem tady atakovat osobák. Mám na to natrénováno, ale nevyšlo to,“ řekla pro server atletika.cz.

Smíšená štafeta na 4x400m si postup do finále zajistila druhým místem z pondělního rozběhu, ovšem výsledný čas 2:29,45 naznačoval, že boj o medaile se českého kvarteta asi týkat nebude. Ve finále se čtveřice Milan Ščibráni, Anna Cagačová, Ondřej Veselý a Veronika Šímová sice ještě zlepšila, ale čas 3:29,18 stačil jen na osmé místo. Už samotný postup do finále byl však pro českou smíšenou štafetu velikým úspěchem.

Foto: ČAS/Soňa Maléterová

Kompletní výsledky najdete ZDE

« zpět «