Dodavatelé

sevenmedia

Čtyři medaile ze šampionátu U22

28. 08. 2022

Medailová bilance vítkovických atletů a atletek na šampionátu do 22 let v Brně se zastavila na čísle čtyři. Ze zlata se radovala koulařka Katrin Brzyszkowská, ze stříbra stýplař Martin Kováčech a bronz přidali Jiří Zedníček na 110 m přek. a opět Katrin Brzyszkovská v disku.

Favoritka vrhu koulí si hned prvním pokusem 14,95 zajistila poklidné vedení, a i tento výkon by jí zajistil mistrovský titul. Ve třetí sérii však překonala patnáctimetrovou hranici a posledním pokusem v soutěži dlouhým 15,72 metrů odskočila svým soupeřkám o pořádný kus dál. Druhá Blanka Tomášková z Uherského Hradiště vrhla téměř o metr a půl méně.

V závodě na 3000 metrů překážek byl Martin Kováčech jedním z aspirantů na stupně vítězů. A svoji roli splnil. Za vítězným Tomášem Habartou z Uherského Hradiště sice zaostal o osm sekund, ovšem druhou příčku uhájil s přibližně velkým náskokem.

Jiří Zedníček vyhrál rozběh na 110 metrů překážek a zajistil si pochopitelně místo ve finále. V něm doběhl na třetím místě v čase 14,80. Třetí skončila také Katrin Brzyszkowská v hodu diskem. Předvedla velmi slušných 44,69 metrů, na zlato ji chyběly přes tři metry.

Těsně pod stupni vítězů skončil sprinter Tomáš Lisák. Stovku ve finále zvládl 10,86, což ale bylo o osm setin sekundy méně, než bylo potřeba na medaili. Ještě blíže medaili byla výškařka Nikola Gavendová. Dosáhla společně s dalšími třemi závodnicemi na výkon 169 centimetrů, ale díky horšímu zápisu skočila na děleném čtvrtém místě.