Dodavatelé

sevenmedia

Starší žáci bronzoví na mistrovství MaS

12. 09. 2022

Mistrovství Moravy a Slezska družstev staršího žactva se konalo ve Frýdku-Místku a žáci SSK Vítkovice na něm vybojovali bronzové medaile. Žákyně skončily na čtvrtém místě. Z titulů se radovala družstva Sokolu Opava a Atletiky Poruba.

Tahouny vítkovických družstev byli David Pavlišinec, který přispěl do celkového součtu 23 body, v žákyních pak Veronika Malatinská s 21 body.

Pavlišinec byl třetí v běhu na 300 m (39,05) a ve vrhu koulí (12,49), čtvrté místo obsadil v hodu oštěpem (44,45). Malatinská skončila druhá v dálce v osobním rekordu 518 centimetrů a stejné umístění zaznamenala také v disku, a to rovněž v osobním rekordu 32,39 metrů. K tomu přidala tři body za osmé místo ve sprintu na 60 m (8,56).

Vítězství ve své disciplíně vybojovaly výškařka Anna Hrbáčková (168), tyčkařka Adéla Pannová (350), kladivářka Karolína Červenková (40,77) a oštěpařka Markéta Ustrnulová (37,75).

Celkové výsledky, žáci: 1. TJ Sokol Opava 184 bodů, 2. AK Olomouc 160, 3. SSK Vítkovice 122, 4. TJ Slezan Frýdek-Místek 99. Žákyně: 1. Atletika Poruba 171,5, 2. TJ Slezan Frýdek-Místek 166, 3. TJ Sokol Opava 158, 4. SSK Vítkovice 155.