up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Zlato Adély Pannové na šampionátu žactva

19. 09. 2022

V Jablonci nad Nisou se o víkendu konalo mistrovství republiky žáků a žákyň na dráze. Chladné a deštivé počasí nezabránilo atletům a atletkám k dosažení kvalitních výkonů a boje o medaile byly velmi vyrovnané. Vítkovická výprava přivezla ze severu Čech tři medaile.

Všechny tři byly z technických disciplín, na dráze to tentokrát nevyšlo. Zlatou medaili a titul mistryně republiky vybojovala Adéla Pannová ve skoku o tyči. Jako jediná zdolala laťku ve výšce 365 centimetrů a před druhou Lucií Kermesovou vyhrála o deset centimetrů. Závod se kvůli nepřízni počasí konal v hale, což tyčkařky bezesporu ocenily.

Stříbrná skončila v soutěži oštěpařek Markéta Ustrnulová. Před posledním pokusem byla mimo stupně vítězů, jenže pak předvedla hod těsně pod osobním rekordem a výkon 39,22 ji posunul na druhé místo.

Na stejný stupínek při slavnostním ceremoniálu vyskočil také Václav Hranický. Soutěž kladivářů měla jasného favorita a Lukáš Vacek ze Spartaku Praha svoji roli výkonem 53,08 metrů potvrdil. O další místa však byl pořádný boj. Dlouho byl druhý Antonín Adam z Kolína výkonem 44,63. V předposlední sérii ho však vítkovický Václav Hranický přehodil o pouhé tři centimetry a 44,66 metrů stačilo na stříbrnou medaili.

Foto: ČAS/Jan Houska

Kompletní výsledky najdete ZDE

« zpět «