up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Družstvo žákyň rovněž stříbrné

3. 10. 2022

Mistrovství České republiky družstev žáků a žákyň na dráze se konalo v Třinci. Týmové tituly vybojovali chlapci z Kolína a děvčata z Poruby. Družstvo žákyň SSK Vítkovice obsadilo skvělé druhé místo, když za vítězným týmem zaostalo o osmnáct bodů.

Nejsilnější stránkou vítkovického družstva děvčat byly technické disciplíny, a hlavně pak vyrovnanost výkonů celého týmu. Jedenáct bodů za vítězství v některé z disciplín se podařilo vybojovat pouze ve třech případech. Na dráze Karolíně Macalíkové, která vyhrála běh na 3000 metrů časem 11:23,51. V sektoru výškařek nenašla přemožitelku Anna Hrbáčková a vyhrála výkonem 167 centimetrů. V tyči pak byla nejlepší Adéla Pannová, když překonala laťku ve výšce 370 centimetrů.

Díky spoustě druhých a třetích míst bodový součet družstva narostl až na 130 bodů, což sice nestačilo na vítězství, ale před třetí Slavií Praha skončila vítkovická děvčata druhá s náskokem tří bodů. Družstvo chlapců ve svém týmu nemělo žádnou výraznou osobnost a se ziskem 67 bodů obsadilo celkové sedmé místo.

Medaili přivezly také z mistrovství Moravy a Slezska mladší žákyně. V Kopřivnici skončily třetí za vítězným Zlínem a druhou Olomoucí. Také toto družstvo vytěžilo nejvíce bodů v technických disciplínách. A z výhry ve své disciplíně se radovaly pouze koulařka Karolína Hořínková (12,88) a Sabina Nesrstová, která vyhrála oštěp (33,52) a hod kriketovým míčkem (52,62).

Celkové pořadí mistrovství republiky, žáci: 1. Sokol Kolín 153,5 bodů, 2. AK Olomouc 149, 3. TEPO Kladno 143, …7. SSK Vítkovice 67. Žákyně: 1. Atletika Poruba 148, 2. SSK Vítkovice 130, 3. Slavia Praha 127.

Celkové pořadí mistrovství MaS družstev, mladší žákyně: 1. AK Zlín 118, 2. AK Olomouc 109, 3. SSK Vítkovice 101.

Kompletní výsledky MČR družstev žactva najdete ZDE

Kompletní výsledky MMaS mladšího žactva najdete ZDE

« zpět «