up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Medailové úspěchy na Světových hrách hendikepovaných

3. 12. 2022

Na konci listopadu se v Portugalském městě Vila Real de Santo Antonio konalo IWAS World Games 2022. Oddíl Para SSK-Vítkovice reprezentovalo sedm atletů a atletek, kteří pomohli české výpravě získat dvě desítky medailí a obsadit celkové 10. místo v pořadí národů.

Náš oddíl reprezentovali Miroslava Obrová, Jaroslav Brož, Michal Enge, Vojtěch Konečný, Radim Běleš, Jaroslav Teichmann a Jan Majo.

O zisk dvou medailí se postarala Miroslava Obrová. Ta dokázala vybojovat hned první den bronzovou medaili v hodu oštěpem se skupině F56/57, kdy ji porazily pouze dvě paralympijské medailistky reprezentující Alžírsko. Další cenný kov přidala v hodu diskem, kde předvedla svůj životní výkon a o pouhých 12 cm zaostala za svým českým rekordem. Za výkon 20,80m převzala další bronz.

Jaroslav Brož předvedl rovněž životní závod a v hodu diskem kategorie F52/53 dokázal vybojovat stříbrnou medaili. Tohoto závodu se také zúčastnil oddílový kolega Vojtěch Konečný, který obsadil 4. místo.

Michal Enge společně s Radimem Bělešem závodili v hodu kuželkou ve smíšených skupinách F32/51. Díky tomuto sloučení to stačilo na 5. místo pro Michala a 6. místo pro Radima. Míša si zlepšil náladu hned druhý den, kdy dokázal v nabité skupině obsadit 3. místo v hodu diskem.

V kategorii F34 nastoupili naši atleti Jan Majo a Jaroslav Teichmann. Oba dva změřili síly s nejlepší špičkou jejich kategorie. Jan Majo se v kouli postaral o vylepšený osobní rekord 6,65m a také v disku 13,97m, kde obsadil 5. místo. Jaroslav Teichmann dokázal Honzu v disku porazit a za výkon 14,32m bral 4. místo. Vyrovnané výkony kousek od osobních rekordů předvedl také v hodu oštěpem a vrhu koulí.

Kompletní výsledky naleznete ZDE

« zpět «