up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Zlatá tretra bude příští rok až v červnu

5. 12. 2022

Zajímavý termín až na konci června má 62. ročník Zlaté tretry. Bude se konat dva dny po skončení ME družstev v nedalekém polském Chorzowě a v týdnu, kdy se konají dva mítinky Diamantové ligy ve Stockholmu a Lausanne. Organizátoři proto věří, že řada atletů využije tohoto termínu a představí se i v Ostravě.

Vrchol sezony mistrovství světa v Budapešti se uskuteční až v srpnu, takže letní počasí a skvělá konkurence nabídnou na Zlaté tretře ideální podmínky pro plnění limitů či zisk cenných bodů do kvalifikačního žebříčku.

Fanoušci atletiky se tak mohou 27. června 2023 těšit na skvělou podívanou a program nabitý atraktivními disciplínami. Manažer mítinku Alfonz Juck už půl roku před jeho konáním prozradil první hvězdy. „Ředitelem mítinku je Jan Železný, takže není důvod tajit, že hod oštěpem bude opět součástí hlavního programu. V mužské soutěži se představí mistr světa Anderson Peters z Grenady, který už se zlepšil na 93,07 metrů. Nebude pochopitelně chybět ani nejlepší český oštěpař Jakub Vadlejch a další svěřenci Jana Železného. V ženské soutěži bude startovat Nikola Ogrodníková a její konkurentkou bude například bronzová medailistka z mistrovství světa a nejlepší japonská atletka současnosti Haruka Kitagučiová,“ říká manažer mítinku.

Ve skvělé oštěpařské konkurenci by se nechtěl ztratit Martin Konečný, který je teď v Ostravě doma. Mladý oštěpař je členem Olympu Ostrava a jeho výkonnost stále stoupá. V srpnu se probojoval do finále na mistrovství Evropy v Mnichově a příští rok na Zlaté tretře by rád předvedl pořádně dlouhý hod. „Tretru jsem samozřejmě sledoval jako malý kluk. Ještě dříve, než jsem s atletikou vůbec začal. Je to největší mítink v republice a má skvělou pověst. Pro mne je motivující mít možnost na tomto mítinku závodit. Může mi pomoci s kvalifikací na mistrovství světa. Do osmdesáti metrů mi chybí čtrnáct centimetrů, pokud vydrží zdraví a zlepším se fyzicky i technicky, chtěl bych už na konci června mít osobák za touto hranicí,“ přiznává čtyřiadvacetiletý oštěpař.

Atmosféru Zlaté tretry ráda ochutná také vítkovická dálkařka Lucie Pisková. Juniorská mistryně republiky je členkou Krajské atletické akademie a také ona věří, že se pod vedením trenéra Aleše Dudy bude dál zlepšovat. „Já mám největší problém s rozběhem a trefením odrazu. Běžně se stává, že mám v zápise čtyři pět křížků za přešlapy. Je to v hlavě, ale já věřím svému trenérovi a on zase věří mi,“ říká s úsměvem.

Na mítink se pochopitelně těší také předseda výkonné rady SSK Vítkovice a technický ředitel Zlaté tretry Oldřich Zvolánek. Na tiskové konferenci poděkoval všem významným partnerům, a také vedení statutárního města Ostrava i Moravskoslezského kraje za podporu. „Příští ročník Zlaté tretry bude opět velikým svátkem atletiky. Už 10. prosince jsou do předprodeje vstupenky a jejich cena bude až do 10. ledna příštího roku naprosto unikátní. Na ochozy při on line nákupu bude stát 50 korun, na hlavní tribunu 1000 korun. Vstupenky budou určitě vhodným vánočním dárkem pro fanoušky nejen z Ostravy,“ dodává Oldřich Zvolánek.

Kompletní informace o mítinku najdete na jeho stránkách ZDE

« zpět «