up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Halová sezona zahájena

19. 12. 2022

Tradičně ještě před koncem kalendářního roku byla zahájena nová halová sezona. A tradičně se o start postarali atleti a atletky mládežnických kategorií. Ve vítkovické hale se uskutečnily v rychlém sledu za sebou hned čtyři závody.

Tím prvním byly minulý čtvrtek uzavřené závody přípravek, na nichž startovalo přes dvě stě dětí. O den později se konala Vánoční hala mladšího žactva. Tento podnik byl ovlivněn nečekaným přívalem sněhu, takže některé výpravy nepřicestovaly, jiné měly naopak problémy s odjezdem. I přesto se počet účastníků vyšplhal opět ke dvěma stovkám.

Vánoční hala staršího žactva v sobotu přinesla dokonce jeden nový český rekord, o který se postaral v běhu na 1500 metrů časem 4:02,65 Filip Toul z Českých Budějovic. V konkurenci závodníků z 27 oddílů se pochopitelně neztratily ani domácí naděje. Získaly celou řadu umístění na stupních vítězů.

Čtyřdenní „zahřívací kolo“ halové sezony ve Vítkovicích pak obstaral halový Vánoční otevřený přebor brněnských oddílů BYAC a JAC, na který přijeli také atleti a atletky ze Slovenska a Polska.

Od ledna se rozjedou naplno všechny halové mistrovské soutěže a vítkovický klub bude hostit hned několik z těch nejprestižnějších. Už 2. února se mohou fanoušci těšit na další ročník Czech Indoor Gala. Na konci února to pak budou dva domácí šampionáty. Ve dnech 18. – 19. února budou soutěžit muži a ženy, o týden později pak juniorské a dorostenecké kategorie. Mezitím se uskuteční dva závody Ostrava Indoor, přebory Moravy a Slezska a řada dalších menších závodů. Věřme, že si na tribuny najde cestu co nejvíc příznivců atletiky, jako tomu bylo v minulé sezoně.

A jen tak mimochodem, na halovou sezonu je skvěle připravena vítkovická vrhačka Katrin Brzyszkowská, která o víkendu na mítinku v Olomouci překonala český juniorský halový rekord. Ten má nyní hodnotu 16,62 metrů.

Ilustrační foto: Tomáš Edlman/ČAS

Kompletní výsledky Vánoční haly mladšího žactva najdete ZDE

Kompletní výsledky Vánoční haly staršího žactva najdete ZDE

« zpět «