up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Adéla Pannová v novém národním rekordu

16. 01. 2023

Velmi kvalitní výkony předvedli atleti a atletky na přeboru Moravskoslezského kraje v Ostravě. Například na šedesátce překážek zazářil Matyáš Zach z Poruby, když prolétl šedesátku překážek za 7,72, čímž o tři setiny vylepšil rok starý dorostenecký národní rekord.

Vyrovnanou formu potvrdil v hladkém sprintu na 60 metrů Zdeněk Stromšík. Po týdnu zopakoval na domácí dráze čas 6,74, což je jen setinu za letošním nejlepším českým výkonem. Na stejné trati žen se vyhoupla do čela letošních národních statistik další vítkovická závodnice Karolína Maňasová, a to díky novému osobáku 7,43.

Závody byly tradičně skvěle připravené a o další osobáky nebyla nouze. Tereza Sklenářová si vylepšila svá maxima na 200 metrů (25,45) i na 400 metrů (56,93), juniorka Hana Borová se zase posunula časem 2:14,55 na osmistovce do čela letošních tabulek. Osobák si vytvořili také Dominika Kraussová v běhu na 3000 metrů (10:11,27) a Jan Vojtek na šedesátce překážek (8,43).

O víkendu se nezávodilo samozřejmě pouze v Ostravě. Kvalitně obsazený tyčkařský mítink proběhl ve strahovské hale. Vítkovická závodnice Adéla Pannová se na něm blýskla novým národním rekordem v kategorii starších žákyň. Vlastní rok starý zápis vylepšila o čtyři centimetry na 380.

Kompletní výsledky mistrovství MS kraje najdete ZDE

« zpět «