Dodavatelé

sevenmedia

Mistrovství MS kraje žactva

30. 01. 2023

Na mistrovství Moravskoslezského kraje kategorie žactva a mladšího žactva padaly ve vítkovické hale osobní rekordy jako na běžícím pásu. Domácí naděje získaly deset medailí. Tituly vybojovali ve vrhu koulí Václav Hranický a Eleni Chvostková.

Vrhačské soutěže přinesly pro vítkovické barvy nejvíc cenných kovů. V kategorii žáků vyhrál Václav Hranický v novém osobním rekordu 13,02. Druhý za ním skončil rovněž v osobáku 12,28 Martin Mocek. V mladší kategorii obsadil Kryštof Žídek výkonem 9,17 třetí místo.

Soutěž koulařek v kategorii žákyň vyhrála Eleni Chvostková výkone 10,95. I pro ni je to nové osobní maximum. Třetí skončila výkonem 10,20 Adriana Gelnarová. A také v kategorii mladších žákyň to v koulařském sektoru cinklo domácí závodnici. Adél Szücs v novém osobáku 10,59 obsadila druhou příčku.

V běžeckých disciplínách se podařilo vybojovat medaile pouze Milanu Nožičkovi. Ve sprintu na 60 metrů mladších žáků obsadil časem 8,12 druhou příčku, v běhu na 150 metrů byl časem 19,86 třetí. Medailovou úrodu vítkovických talentů doplnil třetím místem ve výšce Matěj Žvak (150) a druhým místem v dálce mladší žák Adam Rusek. Jeho výkon 441 centimetrů rovněž patří do kategorie nových osobních rekordů.